Miminka fotím nejlépe do 2 týdnů (nejlépe však kolem 10 dne)
od narození Vašeho děťátka a to z toho důvodu,
že již po měsíci ztrácí vhled novorozeňátka a již tak často nespinká,
jako právě hned po narození. Fotím ve vyhřátém ateléru,
ve kterém se miminko cítí nejlépe a kde mám vše k tomu potřebné. Na focení s miminkem se mi prosím objednejte už z porodnice, kdy už víte, že vás cca budou pouštět domů.

Pokud nechcete aranžované focení,
je tu možnost lifestyle focení přímo u vás doma.
V tom případě koukněte na info SEM.


Při focení vznikají nejen fotografie miminka v různých polohách, ale fotografie s rodiči.
Fotí se i společné, sourozenecké a rodinné fotografie.


Focení trvá min. 1,5 h. až 3 hodiny.


Nejdříve fotím samotné miminko, pokud je opravdu tvrdě uspané, tak zkoušíme i obtížnější polohy na bříšku, a na závěr se fotí společné fotky s rodiči, případně sourozencem. Někdy to probíhá naopak, tak aby se to celé přizpůsobilo miminku.

Co s sebou?

S sebou určitě potřebujete přebalovací potřeby, přebalovací podložku, dudlík
běžné věci, když s miminkem někam cestujete. Pokud maminka nekojí tak i dostatek umělého mléka. Určitě také trpělivost. Je potřeba počítat s tím, že je toto focení na delší dobu.

Na sebe vezměte světlé oblečení, co se týče svršku. Můžete vzít i druhou varinatu a to něco v přírodních barvách jako třeba khaki, hořčicová, béžová, hnědá, písková, ale určitě vše bez vzorů a log. Případně v ateliéru nakombinujeme, tak aby to bylo dokonalé. Oblečení pro miminko nepotřebujeme, to mám své v ateliéru, které je určené přímo k newborn focení. Dávám přednost bílému, protože fotky pak vypadají jemně a to se k miminku hodí nejvíce. U tohoto focení jde přece hlavně o miminko.


Krmení miminka před focením?

Kojení naplánujte tak, aby miminko jedlo až u mě, takže naposled 2-3 hodiny před tím. Tzn, že když jsme domluveni např. na 9.00h, kojení bude doma naposledy mezi 6.00 – 6.30 h maximálně.PAK SE POKUSTE MIMINKO UDRŽET CO NEJVÍC VZHŮRU, ideálně až do začátku focení, aby se u mě najedlo a pak hezky usnulo.


V případě potřeby sebou vezměte jen nutný doprovod (tatínek miminka a sourozenci jsou samozřejmostí), focení vyžaduje klid, jak pro Vás, tak i pro mne a není vhodné sebou brát širší příbuzenstvo.


Po focení máte možnost vybírat z náhledů pořízených fotografií, které posílám přes náhledovky. Poté si vybíráte ty, které se Vám opravdu líbí. Ty Vám poté zasílám elektronicky v nejvyšší kvalitě ve dvou barevných provedení.

Každá další fotka nad rámec balíčku 150,-